Kontakt‎ > ‎

Kobiety-Ekspertki

Międzynarodowa konferencja - Ekspertki.org, 23-24.04.2015

Fundacja Kobiety Nauki, jak współorganizatorka wydarzenia serdecznie zaprasza organizacje kobiece, media, środowiska opiniotwórcze, aktywistki i aktywistów z całej Polski i z zagranicy do udziału w konferencji, która będzie okazją do dyskusji o potrzebie obecności kobiet w debacie publicznej.

Spotkanie organizuje Krytyka Polityczna, Polska Sieć Kobiet Nauki/Polish Women Scientists Network,Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

Projekt finasowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Program konferencji do pobrania na dole strony. 


Czas i miejsce akcji: 23-24 kwietnia, czwartek-piątek, Fundacja im. Stefana Batorego, Sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza, ul. Sapieżyńska 10a, Warszawa.

Formuarz rejestracyjny dostępny pod linkiem! Rejestracja otwarta do 13 kwietnia.


Wkrótce w sieci pojawi się nowa strona eksperki.org


Zgłoszenia do bazy, na chwilę obecną, są zawieszone do czasu uruchomienia nowej strony, na której każda z ekspertek samodzielnie będzie tworzyła swój profil!


Wszystkie dotychczas zgłoszone ekspertki zostaną poinformowane przez nas o uruchomieniu nowej strony wraz z linkami, gdzie będą mogły stworzyć własne profile.


Prosimy o odrobinę cierpliwości! 


Aby przejść na dotychczasową stronę projektu Kobiety-Ekspertki należy kliknąć w obrazek!

Projekt Kobiety – Ekspertki wkracza w nowy etap (1.08.2014)


W ramach drugiej edycji programu „Obywatele dla Demokracji” uzyskał dofinansowanie projekt „Głos kobiet się liczy”.

Wnioskodawcą projektu było Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, a nasza Fundacja jedną z partnerek obok: Stowarzyszenia Kobiet Konsola; Stowarzyszenia Kongres Kobiet, Wysokich Obcasów, RDC Polskiego Radia, RadiOrakel, Kvinfo.

Projekt zakłada rozbudowę i promocję narzędzia - bazy kobiet-ekspertek z różnych dziedzin dla przełamania męskiego monopolu i wzmocnienia obecności kobiet w mediach.

Serwis oraz bazę promować będzie kampania społeczna zainaugurowana 2-dniową międzynarodową konferencją z udziałem partnerów zagranicznych projektu m.in feministycznego radiOrakel z Norwegii oraz Kvinfo z Danii. Kampania obejmować będzie spotkania, warsztaty, działania w mediach.

Partnerami i matronkami projektu są zarówno organizacje kobiece działające lokalnie i ogólnopolsko (Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Kobiet Nauki), jak i media (RDC, Dziennik Opinii, Wysokie Obcasy, radiOrakel). Bez tych pierwszych, stworzenie bazy i dotarcie do ekspertek - zwłaszcza lokalnie - nie byłoby możliwe. Z kolei współpraca z mediami jest konieczna, by przekonać inne media, środowiska opiniotwórcze, instytucje do korzystania z tego narzędzia.

Ċ
Marta du Vall,
30 mar 2015, 06:11
Comments