Innowacja jest kobietą IV edycja

Złoto dla Justyny Wrzosek-Jakubowskiej na 66. Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2014” w Norymberdze - klik.


Rozmowa z Justyną Wrzosek-Jakubowską, jedną z laureatek IV edycji konkursu - klik 

Rozmowa z Emilią Frydrysiak, jedną z laureatek IV edycji konkursu, w TVP Łódź - klik

Portal Innowacji, Focus, Rynek ZdrowiaWyborcza i znowu Wyborcza o zwycięskim wynalazku.

Nauka w Polsce o wynikach IV edycji konkursu - klik i o rozwiązaniu jednej z laureatek - klik

-----

Mimo okresu wakacyjnego frekwencja była spora, a proponowane przez uczestniczki czwartej edycji konkursu wynalazki były zróżnicowane. Jury, już tradycyjnie, miało trudny orzech do zgryzienia. Operacja się jednak powiodła i możemy ogłosić nazwiska dwóch laureatek:

 mgr Justyna Wrzosek – Jakubowska,

asystentka w Zakładzie Oceny Ryzyka Środowiskowego

Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego,

doktorantka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Wynalazek, autorstwa zespołu z Instytutu Ochrony Środowiska, nosi tytuł „Sposób zapobiegania kumulacji pestycydów w środowisku” i pozwala na oczyszczenie zanieczyszczonej wody bądź gleby z pestycydów powszechnie stosowanych w obrocie na całym świecie.

 

mgr Emilia Frydrysiak,

doktorantka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.

 

Zgłoszony projekt zakłada stworzenie prototypowej bielizny promedycznej wspomagającej profilaktykę i leczenie zapalenia dolnych dróg moczowych. Zaproponowane rozwiązanie łączy wiedzę z zakresu m.in. medycyny, mikrobiologii i włókiennictwa. Przewagą tego rozwiązania nad tradycyjnymi formami terapii, jest wygoda jego stosowania. Głównymi odbiorcami wyników projektu będą kobiety, ze względu na (statystycznie) znacznie częstsze niż mężczyźni, problemy z zapaleniem dolnych dróg moczowych.


Nagrodą w tej edycji konkursu, ufundowaną przez naszą partnerkę – Agencję Promocyjną Inventor, jest prezentacja zwycięskich rozwiązań na 66. Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2014” w Norymberdze w dniach 30 października – 2 listopada 2014 r.

Wystawa iENA w Norymberdze jest jedną z największych światowych imprez tego typu. Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata.

 Zwyciężczyniom konkursu serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za zgłoszenia!


-----


Nagroda przewiduje:

zaprojektowanie i wydruk plansz w języku właściwym dla wydarzenia (zgodnie z materiałami dostarczonymi przez uczestniczkę); wynajem powierzchni wystawienniczej; wpis do katalogu wystawców oraz do katalogu polskiego stoiska; transport plansz; zabudowę i aranżację powierzchni wystawienniczej; obsługę językową stoiska; dalszą promocję rozwiązań (imprezy krajowe, media); organizację uroczystego wręczenia nagród z udziałem patronów stoiska oraz mediów.

 ---------

Zapewniamy, że współpraca z Agencją Promocyjną  INVENTOR, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym, przebiegała (przy okazji trzech poprzednich edycji konkursu) na jak najwyższym poziomie, a polskie innowatorki, dzięki wygranej w konkursie odniosły sukcesy, zdobywając medale i wyróżnienia.

--------

Informacja o konkursie na stronie Nauka w Polsce (PAP)

Informacja na portalu Granty na badania

ĉ
Marta du Vall,
30 cze 2014, 12:40
ĉ
Marta du Vall,
30 cze 2014, 12:40
Comments