Aktualności‎ > ‎

DZIEŃ OTWARTEGO ULA - przyjdź i poznaj świat owadów zapylających!

opublikowane: 9 lip 2014, 09:03 przez Marta du Vall   [ zaktualizowane 4 lip 2016, 07:53 przez Marta Majorek ]

26 lipca 2014 roku odbędzie się w Krakowie DZIEŃ OTWARTEGO ULA. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Myśli Ekologicznej będzie miało miejsce w kawiarni Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12, w godzinach od 11.00 do 15.00. Wstęp wolny!


Wydarzenie jest realizowane przez Wiktorię Kowalińską, studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas stażu, który był główną nagrodą w konkursie "Projekt: Zielony Staż", zorganizowanym przez Fundację.

W ramach "Dnia Otwartego Ula" odbędą się wykłady podejmujące tematykę znaczenia owadów zapylających dla przyrody i człowieka oraz cykl warsztatów edukujących. W programie przewidywana jest demonstracja ula oraz pracy pszczelarza, pokaz miodobrania, degustacja miodów, wyrób świec z wosku pszczelego, konkurs plastyczny dla dzieci, a także wiele innych atrakcji. Zaplanowane jest również stoisko, gdzie będzie można uzyskać porady lecznicze związane z wykorzystaniem leków oraz kosmetyków na bazie miodu.

Dla zainteresowanych poznaniem pracy pszczół w ich naturalnym środowisku będzie możliwość zapisu na warsztaty prowadzone na pasiece.

Temat ochrony pszczół został podjęty ze względu na problem masowego ginięcia owadów zapylających, który ostatnimi czasy przybrał groźne rozmiary. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat roli owadów zapylających w ekosystemach oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony i tworzenia dla nich nowych siedlisk bytowania.


Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronach internetowych: www.zapylamykrakow.pl, www.zielonystaz.pl i www.mysl-ekologiczna.pl oraz profilu Fundacji Myśli Ekologicznej na Facebook’u.

KONTAKT:

Wiktoria Kowalińska

Fundacja Myśli Ekologicznej

ul. Halicka 9, 31-034 Kraków

tel.: (012) 410 14 48, 531 776 985

w.kowalinska@mysl-ekologiczna.pl

Comments