Aktualności‎ > ‎

Inventor i Kobiety Nauki na Targach ARCA 2014

opublikowane: 17 wrz 2014, 10:34 przez Marta du Vall
Agencja Promocyjna Inventor sp. z o.o., jako Oficjalny Przedstawiciel Wystawy na Polskę ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w 12. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków Nowych Pomysłów Produktów i Technologii ARCA, która odbędzie się w Zagrzebiu w dniach 15-18 października 2014 r.


Udział polskich instytucji naukowych w tym salonie jest dofinansowany z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tegoroczne kolektywne stoisko polskie Agencji Promocyjnej INVENTOR na wystawie w Zagrzebiu Patronatem objęła Rada Główna Instytutów Badawczych oraz Fundacja "Kobiety Nauki- Polska Sieć Kobiet Nauki".

Wystawa ARCA w Zagrzebiu, jest liczącą się wystawą na mapie światowych imprez tego typu. Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata. W 2011 roku na wystawie tej prezentowanych było blisko 400 wynalazków i innowacyjnych technologii. Swoje rozwiązania zaprezentowali wystawcy z 14 krajów z trzech kontynentów. Wysoka jakość programu obfitującego w liczne specjalistyczne wykłady i dyskusje panelowe zwiększa rangę tego wydarzenia. Wystawa ARCA przyciągają zainteresowanie radia, prasy, telewizji oraz mediów elektronicznych z całej Europy.

W ramach stoiska zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania, opracowane przez instytucje sfery nauki oraz innowacyjne przedsiębiorstwa. W ekspozycji znajdą się także wynalazki z dorobku młodych wynalazców wyłonionych w ramach konkursu Innowator Mazowsza, zorganizowanego przez Urząd Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Fundacja Kobiety Nauki wraz z Inventorem zaprezentuje rozwiązania młodych badaczek - laureatek III i IV edycji konkursu „Innowacja jest kobietą”. 

W przypadku zainteresowania udziałem w tej wystawie prosimy o kontakt na adres mailowy: biuro@inventor-factory.pl
Comments