Aktualności‎ > ‎

POLECAMY - ogólnopolski projekt mentoringowy „Młode Menedżerki Kultury” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”

opublikowane: 9 kwi 2014, 05:56 przez Marta du Vall
https://sites.google.com/site/kobietynauk/in-the-news/_draft_post/mENED%C5%BBERKI.jpg

Projekt skierowany jest do kobiet w wieku 18-35 lat, które pracują lokalnie w obszarze kultury. Szukamy kobiet, które posiadają już doświadczenie i pierwsze sukcesy, ale wciąż czują potrzebę inwestowania w swój rozwój. Chcemy wzmocnić i wyposażyć w umiejętności potrzebne do zarządzania kulturą młode menedżerki kultury. Zapraszamy prezeski lokalnych stowarzyszeń, dyrektorki domów kultury, bibliotek, muzeów, galerii i klubokawiarni, szefowe własnych kreatywnych biznesów i aktywistki kulturalne. Liderki projektów społeczno-kulturalnych i pasjonatki, które realizują autorskie działania z myślą o innych i chcą rozwijać swoje umiejętności z obszaru zarządzania.

Tworząc projekt Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” odwołuje się do idei mentoringu rozumianego jako spotkania polegającego na przekazywaniu i wymianie wiedzy oraz doświadczeń. 10 uczestniczek weźmie udział w twórczych warsztatach (z obszaru zarządzania, komunikacji, rozwoju osobistego) oraz będzie współpracować z doświadczoną, profesjonalną menedżerką stojącą na czele dużej instytucji lub organizacji kultury.

Mentorkami w projekcie są: Marta Białek – Graczyk (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”), Jadwiga Czartoryska (Fundacja Orange), Agnieszka Kręglicka (KRĘGLICCY), Magda Materna (OpenArt Projects), Anna Michalak ( Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia), Joanna Mytkowska ( Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Karolina Ochab (Teatr Nowy), Paulina Reiter (Wysokie Obcasy), Anna Sienkiewicz – Rogowska (Polski Instytut Sztuki Filmowej), Hanna Wróblewska (Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki).

Po powrocie do swoich instytucji każdą z uczestniczek odwiedzi jej mentorka, Latający Animator Kultury (sieć animatorów i badaczy społecznych - praktyków, którzy swoim doświadczeniem, wiedzą i pomysłami wspierają działania lokalnych liderów) oraz otrzyma wsparcie coacha, który pomoże jej utrwalić efekty realizacji programu.

W Polsce w co drugiej organizacji kulturalnej 100% pracowników stanowią kobiety, jednak rzadko sięgają po wysokie stanowiska. Realizując projekt „MłodeMenedżerki Kultury” chcemy to zmienić. 


Udział w projekcie jest bezpłatny.

Warsztaty oraz współpraca z mentorką odbędą się w dniach 16 – 25 maja 2014 w Warszawie

Nabór do projektu trwa do 22 kwietnia 2014 roku

kontakt: julia.luczywo@e.org.pl tel. 608 69 44 77

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” / ul. Mokotowska 55 m. 50, 00-542 Warszawa

(22) 22 43 490/ www.e.org.pl

Projekt „Młode menedżerki kultury” jest finansowany przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie 

oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Comments