Aktualności‎ > ‎

Projekt Kobiety – Ekspertki wkracza w nowy etap

opublikowane: 1 sie 2014, 03:39 przez Marta du Vall

W ramach drugiej edycji programu „Obywatele dla Demokracji” uzyskał dofinansowanie projekt „Głos kobiet się liczy”.

Wnioskodawcą projektu było Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, a nasza Fundacja jedną z partnerek obok: Stowarzyszenia Kobiet Konsola; Stowarzyszenia Kongres Kobiet, Wysokich Obcasów, RDC Polskiego Radia, RadiOrakel, Kvinfo.

Projekt zakłada rozbudowę i promocję narzędzia - bazy kobiet-ekspertek z różnych dziedzin dla przełamania męskiego monopolu i wzmocnienia obecności kobiet w mediach.

Serwis oraz bazę promować będzie kampania społeczna zainaugurowana 2-dniową międzynarodową konferencją z udziałem partnerów zagranicznych projektu m.in feministycznego radiOrakel z Norwegii oraz Kvinfo z Danii. Kampania obejmować będzie spotkania, warsztaty, działania w mediach.

Partnerami i matronkami projektu są zarówno organizacje kobiece działające lokalnie i ogólnopolsko (Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Kobiet Nauki), jak i media (RDC, Dziennik Opinii, Wysokie Obcasy, radiOrakel). Bez tych pierwszych, stworzenie bazy i dotarcie do ekspertek - zwłaszcza lokalnie - nie byłoby możliwe. Z kolei współpraca z mediami jest konieczna, by przekonać inne media, środowiska opiniotwórcze, instytucje do korzystania z tego narzędzia.

Comments