Aktualności‎ > ‎

Przypominamy laureatki minionych edycji konkursu "Innowacja jest kobietą" i ich sukcesy na międzynarodowych wystawach wynalazków

opublikowane: 2 lip 2014, 11:45 przez Marta du Vall   [ zaktualizowane 2 lip 2014, 11:47 ]

Aby zachęcić Was do udziału w letniej edycji konkursu „Innowacja jest kobietą” przypominamy laureatki minionych edycji i ich sukcesy na międzynarodowych wystawach innowacji.


I edycja:

I nagrodę zdobyła dr hab. inż. Agnieszka Sobczak – Kupiec za współautorskie rozwiązanie zespołu z Politechniki Krakowskiej - "Biokompozytowe biomateriały nowej generacji na bazie hydroksyapatytu i matrycy polimerowej modyfikowanej nanocząstkami". Na międzynarodowej wystawie ARCHIMEDES 2013 wynalazek zdobył złoty medal!

II nagrodę zdobyła mgr Magdalena Banaś za współautorskie rozwiązanie zespołu z Uniwersytetu Jagiellońskiego - "Peptyd chemerynowy, kompozycja farmaceutyczna zawierająca ten peptyd oraz zastosowanie tego peptydu". Na moskiewskiej wystawie ARCHIMEDES 2013 wynalazek zdobył srebrny medal.

II edycja:

I nagrodę zdobyła dr Anna Waszkielewicz z Collegium Medicum UJ. Zwycięskie rozwiązanie - "Lek przeciw bólowi neuropatycznemu i/lub padaczce" - zostało nagrodzone srebrnym medalem na  międzynarodowych targach iENA 2013 w Norymberdze.

Kolejną laureatką została dr Joanna Ortyl z Politechniki Krakowskiej, a współautorskie rozwiązanie  - "Innowacyjne fotoinicjatory jodoniowe do polimeryzacji kationowej monomerów" - nagrodzono złotym medalem na 65. Targach "Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty IENA 2013".

III  edycja:

Zwyciężczynią została dr Kamila Stokowa – Sołtys z Uniwersytetu Wrocławskiego, która podczas XVII Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES – 2014 nagrodzona została złotym medalem, za prezentacje innowacyjnego „Zastosowania antybiotyku bacytracyny do degradacji niepożądanego RNA”. Rozwiązanie zostało również uhonorowane medalem za zasługi dla chemii, od Międzynarodowej Akademii Odkryć Naukowych i Wynalazków.

Wyróżnione, w poprzednich edycjach konkursu, zostały również rozwiązania autorstwa:

dr Moniki Brzychczy-Włoch z Collegium Medicum UJ (II edycja),

Joanny Jurek, licealistki z Piotrkowa Trybunalskiego (II edycja),

dr inż. Magdaleny Wróbel-Jędrzejewska z Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi (III edycja),

mgr Pauliny Król z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej (III edycja).

-----

Rozwiązania laureatek zeszłorocznych edycji konkursu prezentowane były również na wspólnym stoisku Fundacji Kobiety Nauki  i Agencji Promocyjnej Inventor podczas Targów Technicon Innowacje 2013 w Gdańsku oraz na stoisku Fundacji podczas Sektorowych Targów Innowacji we Wrocławiu.  Na tragach AgroArca 2013 (gdzie Polska Sieć Kobiet Nauki miała wspólne stoisko z Agencją Inventor) w Chorwacji zaprezentowane zostało wyróżnione w drugiej edycji konkursu rozwiązanie Joanny Jurek, licealistki z Piotrkowa Trybunalskiego.

------

Fundatorem nagród we wszystkich edycjach konkursu był INVENTOR.

Comments