Aktualności‎ > ‎

Relacja z uroczystości wręczenia medali i nagród - iENA 2013

opublikowane: 3 gru 2013, 06:15 przez Marta du Vall   [ zaktualizowane 3 gru 2013, 06:26 ]

Źródło: Agencja Promocyjna Inventor

W poniedziałek 2 grudnia br. w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów w Warszawie  odbyła się uroczystość wręczenia medali i nagród specjalnych uczestnikom 65. Międzynarodowych Targów „Pomysły Wynalazki Nowe Produkty” iENA 2013 w Norymberdze. Nagrodzone rozwiązania, przydzielone do jednej z 23 kategorii tematycznych, uczestniczyły w konkursie, w którym zaprezentowano ponad 700 wynalazków pochodzących z 32 krajów świata.

Międzynarodowe jury przyznało polskim wynalazcom i naukowcom prezentującym swoje rozwiązania w ramach kolektywnego stoiska Agencji Promocyjnej Inventor 4 złote, 9 srebrnych i 2 brązowe medale oraz 4 nagrody specjalne.

Rozdanie wyróżnień poprzedziło odczytanie listu gratulacyjnego nadesłanego przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Pana Janusza Piechocińskiego .

W trakcie uroczystości medale laureatom wręczyli -  Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Pan Leszek Król; Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych i jednocześnie gospodarz spotkania prof. dr hab. inż. Leszek Rafalski oraz Prezes Agencji Promocyjnej INVENTOR Wojciech Kółeczko, organizator polskiego stoiska na wystawie w Norymberdze – oficjalny przedstawiciel tej imprezy targowej na Polskę.

Pan Leszek Król przekazał również laureatom konkursu listy gratulacyjne od patrona ekspozycji, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Adama Struzika.

W uroczystości wzięli udział także reprezentujący Ministerstwo Gospodarki dr Michał Rojewski, dr Marta Majorek Wiceprezeska Zarządu Fundacji Kobiety Nauki oraz liczni przedstawiciele nagrodzonych instytucji.

65. edycja wystawy iENA 2013 obyła się na przełomie października i listopada w Norymberdze. W kolektywnym stoisku polskim zorganizowanym przez Agencję Promocyjną Inventor zaprezentowane zostały 24 wynalazki i innowacyjne technologie, opracowane w instytutach badawczych, innowacyjnych przedsiębiorstwach oraz na wyższych uczelniach. Ekspozycja współfinansowana była z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat nad prezentacją objęli:

•    Wicepremier, Minister Gospodarki - Pan Janusz Piechociński,

•    Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik,

•    Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych prof. Leszek Rafalski,

•    Fundacja Kobiety Nauki.

Dziękujemy wszystkim gościom uroczystości za przybycie i uświetnienie rozdania medali i nagród. Laureatom wystawy w Norymberdze jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i wdrożeniowych.

Zapraszamy do galerii!

Comments