Aktualności‎ > ‎

Szósta edycja konkursu „Innowacja jest Kobietą” rozstrzygnięta!

opublikowane: 17 lip 2016, 07:25 przez Marta du Vall   [ zaktualizowane 17 lip 2016, 07:27 ]

Obrady naszego konkursowego jury jak zwykle były burzliwe, jako że zgłoszone projekty tradycyjnie już reprezentowały wysoki poziom.

Tegorocznymi laureatkami konkursu są:

 dr Joanna Szafraniec 

Katedra Technologii Postaci Leku i Biofarmacji, Wydział Farmaceutyczny,  Collegium Medicum UJ

Nagrodzony został nowy typ nanonośników aktywnych związków lipofilowych „Lip-o-Caps”. Wynalazek pozwala na uzyskanie kapsuł do stosowania w terapii celowanej, jako że ich formulacja zapewnia możliwość kontroli miejsca i czasu uwolnienia substancji leczniczej lub suplementu diety zamkniętego w rdzeniu.

 dr Izabela Sabała

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie

Nagrodę zdobyła nowa hydrolaza peptydioglikanowa, autolizyna produkowana przez Staphylococcus aureus. Enzym ten bardzo skutecznie niszczy gronkowce, rozpuszczając miliony bakterii w ciągu kilku minut, jest również bardzo selektywny – niszczy tylko komórki gronkowca, nie szkodząc pożytecznej florze bakteryjnej.

Nagrodę w tej edycji konkursu ufundowała nasza instytucja partnerska, Agencja Promocyjna „Inventor”. 

https://sites.google.com/site/kobietynauk/in-the-news/szostaedycjakonkursuinnowacjajestkobietarozstrzygnieta/4.jpg?attredirects=0

Nagrodą jest prezentacja zwycięskich rozwiązań podczas Międzynarodowych Targów Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2016 w Norymberdze.

http://www.iena.de/home.html

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Comments