Aktualności‎ > ‎

Uroczyste wręczenie nagród zdobytych podczas XVII. Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2014”

opublikowane: 19 maj 2014, 00:49 przez Marta du Vall

Jutro (20 maja) w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zdobytych podczas XVII. Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2014”. Laureatki i laureaci, które/ którzy prezentowały/li swoje rozwiązania na kolektywnym stoisku polskim zorganizowanym przez Agencję Promocyjną Inventor sp.z o.o., która jest Oficjalnym Przedstawicielem Wystawy na Polskę, spotkają się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W spotkaniu swój udział zapowiedzieli patroni polskiej ekspozycji na targach w Moskwie - Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych prof. Leszek Rafalski, rzeczniczka i członkini zarządu Fundacji Kobiety Nauki dr Justyna Wojniak.

Przypominamy, że na kolektywnym stoisku zorganizowanym przez Inventora zaprezentowanych zostało 18 wynalazków i innowacyjnych technologii, opracowanych w instytutach badawczych i na wyższych uczelniach. Wszystkie prezentowane wynalazki startowały w konkursie głównym wystawy, który podzielony został na 42 kategorie tematyczne. Mimo licznej konkurencji polskie rozwiązania odniosły wielki sukces. Międzynarodowe jury przyznało polskim wynalazcom i naukowcom 14 złotych i 3 srebrne medale oraz nagrody specjalne.

 

Pełna lista nagrodzonych wynalazków do pobrania w załączniku.

Ċ
Marta du Vall,
19 maj 2014, 00:49
Comments