Aktualności‎ > ‎

Wzór uczelnianego standardu antydyskryminacyjnego

opublikowane: 2 lis 2016, 07:27 przez Marta du Vall   [ zaktualizowane 2 lis 2016, 07:32 ]
Zapraszamy tych, które/którzy jeszcze nie mieli okazji, do zapoznania się ze wzorem uczelnianego standardu antydyskryminacyjnego, który wypracowany został w ramach projektu Uniwersyteckie standardy przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji. 

Celem działań grupy projektowej było przedstawienie rozwiązań o charakterze systemowym, umożliwiających przeciwdziałanie, diagnozowanie i reagowanie na przejawy przemocy, nierównego traktowania i dyskryminacji w uczelniach. Ma to służyć dbaniu o najwyższe standardy działania, m.in. w zakresie kształcenia, badań, a także zapewniać bezpieczne oraz wolne od przemocy i dyskryminacji środowisko pracy i nauki.

Nad standardem pracowały ekspertki z następujących ośrodków i organizacji: Zakład Polityki Antydyskryminacyjnej Ośrodka Badań nad Mediami oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie (dr Magdalena Stoch), fundacja Autonomia (Agata Teutsch), Uniwersytet Jagielloński (Katarzyna Jurzak-Mączka), Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (dr Ewa Dąbrowa, Ewa Okroy, Ela Okroy, Agnieszka Sznajder) oraz Fundacja na Rzecz Różnorodności Społecznej (Agnieszka Kozakoszczak).  

Przebywającym w Krakowie polecamy spotkanie Uczelnia bez dyskryminacji, 29. listopada 2016, r. godz. 18.00, Arteteka. 


Comments